klasická masáž

PROČ JE POTŘEBNÁ PRAVIDELNÁ MASÁŽ

            Nesprávné držení těla, namáhavá činnost, nárazové fyzické přetěžování, nebo jednostranné dlouhodobé zatěžování svalů vede k chronickým potížím. Dochází k zatížení páteře a zvýšenému napětí svalů okolo ní. Z páteře vychází nervová vlákna do celého těla. Stažené svaly páteř stlačují a od toho se odvíjí další problémy.

            Problémy a tím i bolesti způsobuje také stres, který se usazuje na páteři a člověk se cítí jako v těžkém a těsném kabátě.Totéž způsobují i svaly ochablé.

            Sval, pokud je uvolněný ne ochablý, pevný ne stažený, drží páteř a klouby pevně a tak je podporuje. Nemocné páteři a kloubům se umožní snadnější pohyb a bolest se zmírňuje. Naopak sval ochablý ztrácí sílu, páteř a klouby jsou více namáhané, hybnost se snižuje a bolest zvyšuje, projíždí tělem a může způsobovat potíže jako snížená hybnost krčních svalů, horních a dolních končetin, mrtvění prstů, bolesti hlavy, ztížené dýchání, svírání u srdce. Pociťujeme ji i v oblasti ledvin , břišní dutině a kyčlích.Pravidelnou masáží navracíme ztuhlým svalům zpět jejich pružnost a tím umožníme přirozenou pohyblivost naší tělesné schránky. Dochází k zahřátí a prokrvení svalů i pokožky, urychluje se přísun kyslíku a živin a dochází ke zvýšenému odplavování odpadních látek zadržovaných ve svalech. Podporujeme tím celkovou regeneraci organismu.

            Pokud je onemocnění dlouhodobé, musí se jeho příčina nejprve odstranit. Proto je vhodné absolvovat masáž  jeden až dvakrát týdně a po odstranění příčin udržovat masáží svaly v kondici alespoň jednou za čtrnáct dní.  

 

 

PŮSOBENÍ MASÁŽE NA ORGANISMUS

            Masáž je procedura, která upevňuje duševní a tělesné zdraví. Je vhodná k prevenci, léčbě nebo rekonvalescenci některých chorob. Pomáhá při poúrazových a pooperačních stavech. Podporuje detoxikaci organismu, odbourává stres a nespavost. Posiluje organismus po psychické i fyzické námaze. Je pro celkové osvěžení těla.

            V kůži blahodárně působí na nervová zakončení a urychluje regeneraci nervů. Odstraňuje zrohovatělé vrstvy kůže. Zahřátím a prokrvením se zvyšuje výživa kožních buněk a tím se zlepšuje jejich činnost. Masáží tak pomáháme tělu k detoxikaci.

            Pro svalstvo je masáž opravdu důležitá, podporuje jeho výkonnost, působí na svalové úpony a vazy. Hlubšími hmaty lze rozrušit miogelózy (zatvrdliny), spasmy (křečovitě stažené svaly), kontraktury (chorobně stažené svaly), otoky, popřípadě srůsty i jizevnatou tkáň.

            Nemocnou páteř a klouby s artrózou či skoliózou masáží sice nevyléčíme, ale posílíme svaly, které se na páteři a kloubech upínají a tím zmírníme bolest a usnadníme pohyb.

 

PŘED MASÁŽÍ

            je ideální se osprchovat teplou vodou. Prokrvíte a uvolníte své tělo. Póry se otevřou a masážní prostředky se tím lépe vstřebají.

            Alespoň hodinu před masáží nejezte vydatná jídla. Odložte řetízky, máte-li delší vlasy, nezapomeňte na gumičku nebo skřipec. Vhodně se oblečte. Po masáži je tělo zahřáté, chladno nebo studený vítr by Vám mohl přitížit. Hlavně krční páteř je náchylná na zablokování a masáž by tak neměla ten správný efekt.

            Na masáž se dostavte včas, abyste zklidnění a uvolnění mohli prožívat příjemné chvilky dotykové terapie s relaxační hudbou.

            Pokud se nebudete moci dostavit z neodkladných důvodů nebo nemoci, zavolejte alespoň den předem a domluvíme se na novém termínu.  

 

PO MASÁŽI

            se doporučuje pití většího množství tekutin. Ledviny lépe vyloučí toxiny z Vašeho těla. Ihned po masáži se neumývejte aby masážní přípravek déle působil. Doma zapomeňte na starosti a pracovní úkoly, odpočívejte u příjemné hudby a šálku dobrého čaje.

            Po masáži se dostaví reakce např. únava či zimnice. Bývá i mírně bolestivá jako po namáhavém cvičení, ale další den začne bolest odeznívat. Čím větší je problém, tím výraznější bývá reakce.

 

 

 

INDIKACE

Pro  - prevenci onemocnění,

       - regeneraci a detoxikaci organismu,

       - zmírnění bolestí,

       - usnadnění pohybu,

       - odstranění napětí, podrážděnosti, nespavosti, únavy, deprese

       - zvýšení výkonnosti,

       - celkové uvolnění

       - zlepšení nálady.

Po úrazech a operacích na doléčení a získání kondice,

 

 

KONTRAINDIKACE

            Bezprostředně po vydatném jídle - masáž min. za 2 hodiny, u infekčního onemocnění, při horečce, chřipce, angíně, opilosti, průjmu, zvracení

            při alergiích, akutním ekzému, vředech na kůži, zánětech kůže, pásovém oparu, u otevřené rány, poranění kůže, krvácení, špatné srážlivosti krve,

            po operaci žil, trombóze, při křečových žilách, zánětu hlubokých žil, arterioskleróze, bércovém vředu

            v těhotenství, šestinedělí, při menstruaci se může lehce masírovat pouze krční páteř, oblast bederní se vynechává

            u nádorových onemocnění je masáž zakázána, jedině delší dobu po ukončení léčby

nemasíruje se

            okolí pohlavních orgánů, prsa, třísla, podpaží 

 

 

 

Kontakt

Zdeňka Šemberová - masérka akreditovaná Ministerstvem zdravotnictví

Krásná 323, Krásná u Aše

+420 604 879 204

Vyhledávání

aktualizováno: 31.1.2016

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode